iWKad22

Případ Opencard nikdo nechce, královehradečtí zastupitelé jej odmítli

Kdo bude nadále dozorovat případ OpenCard vůbec není jasné. „Vzhledem k tomu, že se na Městském státním zastupitelství v Praze změnila osoba vedoucího státního zástupce, tak jsme tu věc minulý týden vrátili zpět do Prahy,“ uvedl šéf královéhradeckých krajských žalobců Pavel Hochmann. – Důsledek: pravděpodobnost, že se kauza během tohoto…

20150803-DM_FB_OC

Kvůli podjatosti Máchové převezme dozorování kauzy zastupitelství v Hradci Králové

Dle pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové její instituce případ delegovala do Hradce kvůli podjatosti dosavadní dozorující žalobkyně Dagmar Máchové.

slide

Primátorka Krnáčová: Praha by mohla žádat o náhradu škody

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dne 26. 10. 2015 svědčila v kauze Opencard. „Prověřujeme možnost, že by se Praha mohla dožadovat náhrady škody v civilním procesu. Tato škoda jde ještě dál, jde ještě do období autorů tohoto projektu,“ uvedla Krnáčová.

slide

Tisková konference Opencard: Poslední šance

Do roka a do dne. Tisková konference parlamentní vyšetřovací komise, neziskových organizací a expertů představila aktuality ve vyšetřování a návrhy na prošetření této kauzy.

slide

Nová analýza Opencard od Pirátů: projekt byl schválen díky podvodu Pavla Béma

Nová analýza kauzy Opencard popisuje podvody při původním schvalování projektu a následném zadávání zakázky. Autorem analýzy je Jakub Michálek, předseda klubu Pirátů a člen kontrolního výboru v zastupitelstvu hl. m. Prahy. Zveřejněný text je první dílem analýzy, který se vrací k počátkům kauzy. Nic nového pod sluncem, říkáte si? Naopak,…

slide

Státní zástupkyně Máchová se ohrazuje proti nařčení médií, vyšetřovací komise a nevládek

———- Přeposlaná zpráva ———- Od: JUDr. Dagmar Máchová <dmachova@msz.pha.justice.cz> Datum: 22. července 2015 16:11 Předmět: Komu: info@prazskeforum.cz Tereze Kněžourkové: Dobrý den, Byla jsem upozorněna na zveřejněný článek na několika internetových serverech, kde se zmiňujete o mém působení ve funkci státní zástupkyně Městského státního zastupitelství. Pokud jde o Vámi hodnocení mého…

Karta Opencard

Stíhání post-bémovských radních bude pokračovat

Odkaz na novinový článek s optimisticky znějícím titulkem “Soud s radními kvůli Opencard může začít”. Podařilo se státní zástupkyni Máchové dohnat k soudu radní, kteří rozhodli o zakázce předražené karty? Ale kdež. Souzena bude Rada exprimátora Svobody, která tento proBém podědila. Kam ale zmizelo těch 1,7 miliard?

logo_barevné

Vyjádření zastupitelských klubů ke kauze Opencard

S vyjímkou klubu Pirátů nám dosud ani jeden ze zastupitelských klubů na pražském magistrátu přes opakovanou žádost neposkytl vyjádření ke stavu a dalšímu směřování projektu Opencard. Kdykoliv je možné tak učinit na info@prazskeforum.cz a vyjádření zde bude zveřejněno.

slide

Praha blokuje vyšetřování Opencard, nové trestní oznámení má řešit státní zastupitelství v Olomouci

V kauze Opencard bylo podáno doplnění trestního oznámení, které reaguje na nestandardní způsob vyšetřování vedený zpochybňovanou státní zástupkyní JUDr. Dagmar Máchovou v Praze. Případ se proto dostal na stůl Státního zastupitelství v Olomouci.

logo

Vyjádření klubu Pirátů ke kauze Opencard z 18. 6. 2015

Piráti: “Opencard měla být technologicky otevřeným systémem, což se nestalo, a k tomuto východisku je potřeba se vrátit. (…) Základní chybou Opencard byl špatný předpoklad, že město potřebuje čipovou kartu, aby si lidé přes e-shop či na přepážce objednali veřejné služby.” Pozn.: Klub Pirátů je jediný ze všech klubů v…